Witam,

bylem dziś z na rozmowie z koordynatorem ds. informatyzacji w Kuratorium Oświaty w Gdańsku (koordynator ogólnopolski).

Obyliśmy ponad 1,5 godzinną rozmowę z której wynika, że pan koordynator jest szczerze zainteresowany współpracą ale konkrety :)

Rozmawialiśmy o trzech sprawach:

1. Pan koordynator chciał się dowiedzieć czy jesteśmy w stanie stworzyć prezentację zawierającą informacje nt. prawa autorskiego pod kątem użyteczności dla nauczycieli i rodziców uczniów szkół ponadpodstawowych. Zgodziłem się i już zacząłem pisać (jak ktoś chce pomóc niech napiszę na biuro@partiapiratow.org.pl). Prezentacje mielibyśmy przedstawić na zjeździe koordynatorów ds. informatyzacji pod pieczą MEN.

2. Przemyśleć i ew. przedstawić nasz punkt widzenia na zakup lub pozyskiwanie oprogramowania w celach edukacyjnych (i jak to wpleść open source tak aby ładnie wyglądało). Oraz jakie to musiałoby być oprogramowanie aby uczyło rozwiązywania problemów informatycznych a nie klawiszologii.

3. Abyśmy przeczytali strategię edukacji informatycznej na rzecz społeczeństwa informacyjnego. Tekst będzie (jak dostanę mailem) dostępny u mnie jak ktoś jest zainteresowany. Tu chodzi o ew. wskazanie takich poprawek, które wprowadziły by równowagę między aspektem własności intelektualnej (w tym prawem autorskim) a chęcią dania impulsu do rozwoju społeczeństwa informacyjnego (w którym informacja jest bardziej dobrem ogółu a w mniejszym stopniu źródłem zysku).

autor: kaczor