Coraz częściej pojawiają się w różnych gazetach i czasopismach artykuły wspominające o powstawaniu w Polsce Partii Piratów. Jedne obszerne inne trochę mniej, ale dzięki temu wyłania się powoli dyskusja nad prawami autorskimi w Polsce oraz o sieciach p2p i ich legalności.

W grudniowym magazynie PC World poświęcono tej tematyce sporo miejsca. Poruszono sprawę owej legalności p2p oraz przeprowadzono test bezpieczeństwa poszczególnych sieci. Z testu wynikło, że najbezpieczniejszą siecią pod względem „namierzania” przez instytucje zwalczające piratów i rozprzestrzeniania się różnych wirusów czy innych paskudztw okazała się sieć Torrent. Przytoczono również kilka zdań o tworzących się w europie Partiach Piratów :)
W tygodniku Polityka z kolei przedstawiono rozpoczynającą się walkę między koncernami rozrywkowymi, a internautami którzy ściągają pliki z sieci.

Ostatnio został nawet wyemitowany materiał w TVP 3 poświęcony piractwu i tworzącej się Partii Piratów w Polsce. Niestety nie był to obiektywny materiał :( ale w końcu czego się można spodziewać po politycznej telewizji :(

autor: Gordi